Masz dość szkoleń, które nic nie zmieniają?
My też. Dlatego stworzyliśmy coś innego: cykl trzech inspirujących spotkań, podczas których nie tylko pogłębisz swoją wiedzę, ale wspólnie z ekspertami stworzysz rozwiązania, dzięki którym łatwiej i sprawniej będziesz pracować z młodzieżą w liceum ogólnokształcącym, technikum, szkole branżowej.
Jeśli chcesz, by Twoja szkoła szła z duchem czasu, a uczniowie byli gotowi na wyzwania przyszłości – to miejsce jest dla Ciebie.
Dlaczego warto?
- Zyskasz gotowe pomysły na rozwijanie kompetencji miękkich u uczniów – takich, które są niezbędne na rynku pracy i w życiu społecznym.
- Otrzymasz wsparcie od praktyków i ekspertów – dokładnie tyle, ile trzeba teorii oraz konkretne przykłady i sprawdzone strategie.
- Weźmiesz udział w warsztatach Design Thinking – by stworzyć narzędzia edukacyjne szyte na miarę potrzeb i możliwości Twojej szkoły.
- Zainspirujesz się historiami nauczycieli takich jak Ty – poznasz przykłady dobrej praktyki, które działają.
- Zadbasz o rozwój własny i swojej szkoły – a Twoi uczniowie zyskają kompetencje przyszłości.
Trzy spotkania – jedna spójna ścieżka rozwoju
Przed Tobą trzy dwudniowe spotkania, które tworzą spójną całość. Weźmiesz udział we wszystkich – dzięki temu wejdziesz głęboko w temat i krok po kroku zbudujesz rozwiązania do wykorzystania w swojej szkole.
Każde spotkanie to połączenie inspirujących wykładów i intensywnych warsztatów prowadzonych metodą Design Thinking. Wspólnie z innymi nauczycielami zaprojektujesz narzędzia rozwijające kluczowe kompetencje uczniów. Co więcej – przetestują je na miejscu młodzieżowi liderzy, więc od razu zobaczysz, jak działają w praktyce! Przekonasz się, co już się sprawdziło i daje mierzalne efekty.
I SPOTKANIE. Komunikacja – emocje – współpraca
Od 10:00 dnia 8 października do 15:30 dnia 9 października 2025 roku.
Dowiesz się, jak rozwijać u uczniów kompetencje komunikacyjne i emocjonalne oraz jak tworzyć rozwiązania, które wspierają efektywną współpracę i zaangażowanie w zespołach uczniowskich.
II SPOTKANIE. Kreatywność – krytyczne myślenie – twórcza wytrwałość
Od 10:30 dnia 2 marca do 15:30 dnia 3 marca 2026 roku.
Jak rozwijać w uczniach kreatywność, krytyczne myślenie i wytrwałość? Na tym spotkaniu zaprojektujesz rozwiązania, które pomogą tworzyć klimat sprzyjający innowacjom i sprawdzisz je w praktyce.
III SPOTKANIE. Młodzieżowe przywództwo i zarządzanie procesami
Od 10:30 dnia 30 marca do 15:30 dnia 31 marca 2026 roku.
Dowiesz się, jak inspirować i wspierać młodych liderów oraz jak zarządzać ich potencjałem, by mogli działać z sukcesem w szkole i poza nią.
Miejsce: hotel w województwie śląskim oddalony nie więcej niż 100 km od Katowic
Udział w cyklu spotkań jest bezpłatny – w ramach udziału w projekcie będziesz mieć zapewniony nocleg i wyżywienie. Na zakończenie otrzymasz e-poradnik z materiałami i rozwiązaniami, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej codziennej pracy.
Zapisz się: formularz rekrutacji
Działanie realizowane w ramach projektu "Zbudowanie systemu koordynacji i monitorowania regionalnych działań na rzecz kształcenia zawodowego, szkolnictwa wyższego oraz uczenia się przez całe życie, w tym uczenia się dorosłych" (Cel inwestycji A3.1.1 KPO) Zadanie 2.1.16. Podjęcie działań w zakresie rozwijania umiejętności społecznych/miękkich w procesie uczenia się przez całe życie.
Masz pytania? Skontaktuj się z koordynatorkami:
Katarzyna Drzewiecka-Tymkiewicz
Jolanta Niewińska
Katarzyna Wilk
e-mail: kompetentni@metis.pl
tel. 32 209 53 12 lub 14 wew. 151 lub 163